Досягнення та проблемні питання підприємства


Комунальне підприємство «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Дніпропетровської обласної ради» є єдиним постачальником питної та технічної води населенню та підприємствам м. Марганець, смт. Томаківка та Томаківського району.
На комунальному підприємстві «Марганецьке виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Дніпропетровської обласної ради» постійно здійснюється робота у наступних напрямках:
— вдосконалення технологічного процесу виробництва;
— покращення якості послуг;
— зменшення енергетичних та фінансових витрат підприємства.
З метою покращення технології знезараження питної води, а також попередження аварійних ситуацій, пов’язаних з викидом високотоксичних речовин, здійснено перехід від використання рідкого хлору до використання гіпохлориту натрію, який характеризується здатністю консервувати знезаражуючий ефект протягом тривалого часу транспортування питної води по водопровідним мережам та є менш токсичним ніж рідкий хлор та екологічно небезпечний.

Для впровадження новітніх технологій виробництва та з метою покращення ефективності підготовки якісної питної води встановлено станцію приготування та дозування розчину флокулянту на насосно-фільтрувальній станції ІІ-го підйому.

Для забезпечення безперебійної подачі питної води у віддалені райони у спекотні літні місяці споживачам селища Максимівка та смт. Томаківка встановлено новий додатковий насосний агрегат на Максимівській підвищувальній станції ІІІ-го підйому та автоматичну насосну станцію на насосній станції Томаківської дільниці.
На насосних станціях встановлено нове сучасне енергоефективне обладнання (частотні перетворювачі) для керування роботою насосних агрегатів. Застосування частотних перетворювачів дало змогу значно знизити витрати електричної енергії до 30%.
На очисних спорудах каналізації виконано капітально-відновлювальний ремонт турбоповітрядуву ТВ-42, який підключено до системи аерації, що дало змогу значно знизити витрати електроенергії (до 50%).
Підприємством постійно ведеться робота по заміні зношених ділянок водопровідних мереж, зношеність яких складає до 74%.
З метою безперебійного водопостачання населенню, на час можливих ремонтних робіт та обслуговування водопровідних мереж, були встановлені відсікаючі засувки по напрямам подачі води. Тепер під час ліквідації аварійних витоків води з водопровідних мереж, від водопостачання відключається мінімальна кількість споживачів.
Для поліпшення роботи водозабору та водоприймача, проведені підводно-технічні роботи по їх обстеженню. За результатами обстеження виконано ряд комплексних заходів:
— очистка фільтруючого слою рибозахисних пристроїв;
— виготовлені та встановлені нові рибозахисні пристрої з вкладанням бутового каміння.
Заходи виконані для забезпечення охорони і відтворенню рибних запасів, водних тварин та рослин, а також недопущення попадання чужорідних часток.
На підприємстві використовуються сучасні технології для раціонального та економічного використання енергоресурсів.
Профспілка підприємства разом з керівництвом переймається дозвіллям та підвищенням корпоративного духу робітників, тому ми не тільки разом працюємо, а ще й разом відпочиваємо.
Робітники підприємства своєчасно отримують заробітну плату. У 2017 році заробітна плата збільшувалась 2 рази, у порівнянні з 2016 роком збільшилась на 67,8%.

 

Підприємство на даний час має ряд проблемних питань. Основне з них, це знос водопровідних мереж, що призводить до погіршення якості послуг водопостачання.
Одним з найбільших складових послуги водопостачання та водовідведення є електроенергія. З метою зменшення витрат по електроенергії необхідно провести заміну та реконструкцію енергоємного устаткування, так як вартість електроенергії збільшилась на 30%.
Непереборна проблема для підприємства, це крадіжки чавунних люків на водопровідних та каналізаційних колодязях, що призводить до псування запірної арматури та значних додаткових витрат на придбання нових кришок. За 2017 рік придбано та встановлено 94 кришки на водопровідні та каналізаційні колодязі, у тому числі 78 кришок встановлено у дитячих садках та школах, бо в першу чергу це безпека та здоров’я наших дітей.
Необхідне оновлення лабораторного обладнання та придбання необхідних реагентів для доведення якості питної води до нормативів. Вартість реагентів у порівнянні з 2015 роком збільшилась у 2 рази. Вартість паливно-мастильних матеріалів у порівнянні з 2015 роком збільшилась на 35%.
Незважаючи на всі труднощі, які підприємство долає кожен день, колектив не втрачає оптимізму та працює на поліпшення послуг та подачі якісної води в кожну оселю, бо вода це життєдайне джерело, без якого не буде життя на Землі.
Адміністрація підприємства вітає всіх колег та працівників всіх сфер житлово-комунального господарства з професійним святом, та бажає успіхів у нелегкій, але такій необхідній для всіх жителів України роботі.