Про модель організації договірних відносин


Повідомлення про необхідність прийняття співвласниками будинку рішення про модель організації договірних відносин

До уваги споживачів  комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства Марганецької міської ради», ОСББ, управляючих компаній та КП «Центр комунальних послуг та комунального майна територіальної громади м.Марганця».

Підприємство інформує, що відповідно до ст.12 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, який вступив у силу 01.05.2019, та п.6 “Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690 надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Такі договори затверджено окремо для різних моделей організації договірних відносин: індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг.

Не пізніш як протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з КП «ВУВКГ»ММР згідно з частиною першою статті 14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг — укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

Прийняття рішень співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі організації договірних відносин з комунальним підприємством «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства Марганецької міської ради» здійснюється відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким передбачено, що такі рішення мають прийматися на зборах співвласників.

Співвласники багатоквартирного будинку/ОСББ самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин, визначену частиною першою ст.14 Закону.

Про визначену модель організації договірних відносин з КП «ВУВКГ» ММР, необхідно скласти протокол рішення співвласників багатоквартирного житлового будинку, та надати на адресу підприємства.

Вибір співвласниками багатоквартирного будинку моделі організації договірних відносин та укладення відповідного договору із виконавцем комунальної послуги безпосередньо впливає на структуру платіжки споживача.

Згідно із частиною першою статті 14 Закону за рішенням співвласників багатоквартирного будинку/уповноваженого органу управління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, прийнятим відповідно до закону, договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем відповідної комунальної послуги, визначеним ст. 6 цього Закону:

Індивідуальний

1) – типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем);

2)– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем)

Колективний

3)- договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

4)– колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

Враховуючи вищевикладене, підприємство наголошує на необхідності прийняття співвласниками багатоквартирного житлового будинку рішення визначившись з моделлю організації договірних відносин з КП «ВУВКГ» ММР як виконавцем комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником будинку, то буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою ст.14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.